به‌عنوان صاحب یک رستوران یا یک فست‌فودی کوچک چه اقداماتی در جهت بازاریابی کسب‌وکار خود انجام داده‌اید؟ راه‌اندازی سایت و شبکه‌های اجتماعی، برندینگ، تبلیغات و ... همگی می‌توانند برای برجسته‌سازی نام رستوران و شناخته‌شدن کسب‌و‌کارتان مفید باشند. اما، در کنار تمامی استراتژی‌‌های بازاریابی باید کارت ویزیت مخصوص خود را داشته‌باشید.

کارت ویزیت‌ها از قدیمی‌ترین روش‌های بازاریابی محسوب می‌شوند، که هنوز هم که هنوز است بار بزرگی از بازاریابی کسب‌و‌کارها را به دوش دارند. طراحی کارت ویزیت قسمتی از برندینگ و برجسته‌سازی کسب‌و‌کار شماست و باید به‌صورت حرفه‌ای به آن پرداخته شود. در این راهنما به همه‌ی مواردی که در طراحی کارت ویزیت برای رستوران و غذاخوری خود نیاز دارید، اشاره خواهیم کرد.

 

مزایای کارت ویزیت‌ برای رستوران‌ها

اگرچه به‌عنوان یک صاحب رستوران هیچ پیش‌زمینه‌ای درمورد طراحی ندارید، هنوز هم می‌توانید ایده‌های خود را با طراح خود درمیان بگذارید و یک کارت ویزیت حرفه‌ای برای شغل خود بسازید. اگر هنوز هم چاپ کارت ویزیت را سرسری می‌گیرید، توصیه می‌کنیم موارد زیر را مطالعه کنید. نکات زیر تنها گوشه‌ای از اثرات مثبت کارت ویزیت در توسعه‌ی کسب‌و‌کار رستوران‌هاست:

_ کارت ویزیت‌های مرسوم، مد روز و ماندگار، پرستیژ و ماهیت کسب‌وکار شما را در یک نگاه به نمایش می‌گذارند. به‌همین دلیل، شرکت‌های پیشرو در سراسر جهان کارت‌های ویزیت شیک را برای انتقال پیام برند خود برمی‌گزینند.

_ کارت ویزیت رستوران می‌تواند نقش زیادی در ارتباط شما با مشتریان داشته‌باشد. اگر اطلاعات تماس و راه‌های ارتباطی خود را در کارت ویزیت خود چاپ کنید، مشتریان شما می‌توانند در ایام مختلف سال مانند روزهای تعطیل، قرنطینه و غیره برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش غذای بیرون‌بر با شما تماس بگیرند. این یک مزیت برای کسب‌و‌کارهاست تا حتی در شرایط ویژه هم با مخاطبان خود در ارتباط بوده و لطمه‌ی مالی کمتری ببینند.

_ با این‌که این روزها همه‌چیز وابسته به اینترنت و دنیای مجازی شده‌است، بااین‌‌حال کارت ویزیت یک نمونه‌ی واقعی است که در دست مخاطب قرار می‌گیرد و بیشتر در ذهن او باقی می‌ماند. همچنین مشتریان درصورت رضایت از رستوران شما، کارت ویزیت را دراختیار دوستان و آشنایان خود می‌گذارند و به تبلیغ رستوران شما کمک می‌کنند.

ویژگی مهم در طراحی کارت ویزیت رستوران

در هنگام طراحی کارت‌های ویزیت خود خلاق و نوآور باشید. مهم‌ترین کاری که باید بکنید این است که راه‌های ارتباطی خود را در اختیار افراد قرار دهید تا همواره با آن‌ها در تعامل باشید. با به یاد داشتن این اصل سعی کنید مشخصات زیر را در کارت ویزیت خود بگنجانید.

۱) توجه‌ها را به خود جلب کنید

در دنیایی که همه‌جا از تبلیغات اشباع شده‌است، شاید تعجب نکنید اگر بدانید دامنه توجه انسان به زیر سطح ماهی قرمز کاهش یافته‌است! کارت ویزیت شما باید به سرعت توجه افراد را به خود جلب کرده و معرف شما باشد.

کارت ویزیت شما نباید به هر قیمتی جلب توجه کند. کارت ویزیت‌های شلوغ و درهم برهم فقط حواس مخاطب را پرت می‌کنند. طرح‌های مینیمال و درعین‌حال جذاب بهترین انتخاب برای کارت ویزیت رستوران‌ها هستند.

فقط اطلاعات مهم خود را در کارت ویزیت چاپ کنید و از عنوان جزئیات ریز و بدردنخور اجتناب کنید.