دسته‌بندی طرح ها

تمپلیت های آماده و حرفه ای کارت ویزیت را مطابق با سلیقه خود سفارشی کرده و با فونت های متنوع فارسی و انگلیسی چاپ کنید تا پیام‌های متفکرانه و تأثیرگذار خود را به دیگران نشان دهید.

کارت ویزیت

داشتن کارت ویزیت و یا طراحی آن یکی از مهم ترین اقداماتی است که در عرصه تجارت و همچنین خدمات رسانی امروزه دیده می شود. معمولا طراحی کارت ویزیت ها به گونه ای است که بیشترین اطلاعات را از شما به مخاطب و مشتریانتان ارائه کند. 
اگر در شرف راه اندازی یک کسب و کار جدید هستید و یا به دنبال گسترده تر ساختن تجارت فعلی خود هستید، باید با تمام جنبه های پنهان و آشکار طراحی کارت ویزیت آشنا باشید تا با طراحی آن در هزینه های خود صرفه جویی کنید.
در دومینگو ما به شما کمک می کنیم که با استفاده از قالب های آماده و ابزارهای ویرایش حرفه ای، در کمتر از چند دقیقه کارت ویزیت مناسب خود را طراحی کرده و چاپ کنید.

ماهیت کارت ویزیت

ماهیت و دلیل به وجود آمدن کارت ویزیت در خصوص معرفی یک فرد، شرکت و یا یک برند و کسب و کار خاص با اطلاعات بسیار ساده و کاربردی به دیگران است. این اطلاعات می توانند شامل مواردی همچون نام و نام خانوادگی، نام برند و شرکت، شماره تماس های همراه و ثابت، آدرس پست الکترونیکی، آدرس دفتر کار و همچنین لوگو باشند. طراحی انواع کارت ویزیت ها بستگی به فعالیت آن شرکت دارد که در ادامه در خصوص آن بیشتر توضیح خواهیم داد. 

برای طراحی کارت ویزیت ارزان به چه نکاتی توجه کنیم؟

کارت ویزیت های ارزان یکی از انواع کارت ها هستند که معمولا بسیاری از افراد در شروع کسب و کار خود و یا زمانی که نیاز به تعداد زیادی کارت ویزیت دارند به سراغ آن ها می روند. نکته این کارت ویزیت ها چیست و به چه دلیل به آن ها نام کارت ویزیت ارزان را می دهند؟ معمولا کارت های ویزیت ارزان دارای ویژگی های خاصی هستند که می توانیم آن ها را به شرح زیر نام ببریم. 

1. جنس کارت

اولین موردی که در کارت ویزیت های ارزان جلب توجه می کند، جنس کارت و یا همان کاغذی است که مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا در این مدل از کارت ها بیشتر از مقواهای باریک استفاده می کنند که به سادگی تا شده و یا پاره می شود. این موضوع تاثیر چشمگیری بر روی کاهش قیمت نهایی کارت ها خواهد داشت. 

2. رنگ آمیزی کارت ویزیت ارزان

هر قدر در چاپ کارت های ویزیت از رنگ های بیشتری استفاده شده باشد، قیمت نهایی بیشتر خواهد شد. معمولا کارت های ویزیت ارزان را فقط به صورت تک رنگ مشکی و آن هم بر روی مقوای سفید چاپ می کنند. 

3. فونت کارت ویزیت ارزان

فونتی که برای طراحی کارت ویزیت ارزان استفاده می شود معمولا فونت معمولی و یا نستعلیق است. در صورت استفاده از فونت های دیگر ممکن است کمی قیمت کارت ها نیز افزایش پیدا کند. 

4. یک رو یا دو رو بودن کارت ویزیت ارزان

موضوع بعدی در خصوص یک رو یا دو رو بودن این کارت های ویزیت است. زمانی که کارت ویزیت شما به صورت تک رو چاپ شود مسلما قیمت کمتری نسبت به زمانی دارد که کارت را به صورت دو رو چاپ می کنید. کارت های دو رو برای زمانی که اطلاعات مورد نیاز زیاد باشد و در یک طرف کارت چاپ نشود، گزینه های مناسبی هستند. 

5. مدت زمان تحویل کارت ویزیت ارزان

مورد بعدی که بر روی ارزان یا گران بودن کارت ویزیت تاثیرگذار است مربوط به مدت زمان تحویل کار می شود. هر قدر مدت زمان تحویل کارت ها به مشتری کمتر باشد، اندکی هزینه نهایی افزایش پیدا می کند، بنابراین اگر به دنبال کارت های ویزیت ارزان هستید بهتر است مدت زمان بیشتری را به طراح کارت بدهید تا برایتان کارت ها را طراحی کند. 

مزیت های استفاده از کارت ویزیت

اما مزیت های استفاده از انواع کارت ویزیت ها چیست و چگونه می توانیم به این مزیت ها دست پیدا کنیم؟ در این قسمت به نکات مثبت این کارت های کوچک اشاره خواهیم کرد و به احتمال زیاد حتی در صورتی که تا به حال علاقه ای به استفاده از آن ها نداشته اید، پس از خواندن این مطلب به طور حتم تمایل زیادی نسبت به استفاده از آن ها پیدا خواهید کرد. 

1. معرفی کسب و کار

اولین و مهم ترین ویژگی که این کارت ها دارند مربوط به معرفی کردن کسب و کارتان است. شما برای آن که بتوانید خود را به مشتریانتان معرفی کنید نیاز است که تمامی اطلاعات پایه و اساسی خود را در یک کارت کوچک به آن ها بدهید. با این کار هم آن ها می توانند همواره اطلاعات شما را در دسترس داشته باشند و هم آن که این اطلاعات را می توانید به افراد بسیار بیشتری بدهید. 

2. ثبت در ضمیر ناخودآگاه افراد

دلیل اهمیت دادن به طراحی خاص لوگو و همچنین طراحی کارت ویزیت برای آن است که هرچه کارت ویزیت شما خاص تر و منحصر به فردتر باشد، بهتر در ضمیر ناخودآگاه افراد ثبت می شود. این موضوع باعث می شود که آن ها در زمان نیاز به خدمات و محصولات شما، بهتر و سریع تر به یاد شما بیافتند و به احتمال بسیار زیاد اولین نفری که با او تماس بگیرند، شما باشید. 

3. ارائه ظاهر حرفه ای

مورد بعدی که می تواند جز مزیت های استفاده از کارت ویزیت باشد مربوط به ارائه دادن یک ظاهر حرفه ای از شما و کسب و کارتان به مشتریان است. 
در دنیای امروز حتی خود شما زمانی که قصد اعتماد به یک تجارت را دارید معمولا به دنبال افراد و شرکت هایی می گردید که در رسانه های اجتماعی فعال باشند، آدرس ایمیل معتبری داشته باشند و...داشتن کارت ویزیت که بر روی آن اطلاعات دقیقی درج شده باشد نشان می دهد که شما علاوه بر داشتن اعتبار در فضای مجازی، در دنیای حقیقی نیز تعامل خوبی با مشتریان خود دارید و همین موضوع حرفه ای بودن شما را نشان می دهد. 

4. ایجاد توانایی پیگیری برای مخاطب

مورد بعدی در خصوص ایجاد توانایی پیگیری برای مخاطبان است. زمانی که کارت ویزیت خود را به دست مشتریان می دهید در واقع مسیر ارتباطی را برای آن ها به وجود می آورید که طی آن مشتری شما حتی اگر در حال حاضر نیازی به خدمات شما نداشته باشد، می تواند در زمان لازم با شما ارتباط برقرار کند و همین موضوع سبب آرامش خاطر او خواهد شد. 

5. تمرکز بر روی هدف

برخی از کسب و کارها هستند که در آن واحد چندین فعالیت را دنبال می کنند. این مدل از کارها معمولا دارای پیج های اینستاگرامی نیز هستند که احتمالا کم و بیش با آن ها برخورد داشته اید. زمانی که ناچار به چاپ و ارائه کارت ویزیت به مخاطبان خود می شوید نمی توانید بر روی آن ذکر کنید که همزمان هم فروشنده لوازم آرایشی هستید و هم آن که در عین حال لباس زیر می فروشید. همین موضوع سبب می شود تا شما ناچار بر روی یک هدف که برایتان اهمیت بیشتری دارد شوید و به شما به صورت غیر مستقیم کمک می کند تا در رسیدن به هدفتان موفق شوید. 

6. راه تبلیغاتی ارزان

مورد بعدی در خصوص مقرون به صرفه بودن این راه تبلیغاتی است. روش های تبلیغاتی مختلفی وجود دارند که می توانید از طریق آن ها خود و تجارتتان را معرفی کنید اما مسلما استفاده از کارت های ویزیت یکی از ساده ترین و همچنین ارزان ترین روش های تبلیغاتی محسوب می شود. 

انواع کارت ویزیت که در سایت دومینگو می توانید طراحی کنید

کارت های ویزیت بر اساس جنس و یا مدل هایی که دارند به چند گروه مختلف طبقه بندی می شوند که معمولا هر گروه دارای قیمت مشخصی است و می توان گفت که تقریبا هر نوع کارت ویزیت برای یک یا چند کسب و کار متفاوت و گوناگون می تواند مفید واقع شود. 

1. کارت ویزیت های کاغذی یا مقوایی

اولین مورد مربوط به کارت ویزیت های مقوایی می شود که تقریبا قسمت اعظمی از کارت های ویزیت موجود در بازار را نیز شامل می شوند. این کارت های ویزیت ظاهر و طراحی ساده ای داشته و معمولا بر روی مقواهای نازکی به چاپ می رسند. غالبا با نام کارت ویزیت ارزان نیز این کارت ها را می شناسند. استفاده از اطلاعات زیاد و روتین بر روی این کارت ها جز ویژگی لاینفک آن ها به شمار می رود. 

2. کارت ویزیت های کتانی

دومین مورد کارت ویزیت های کتانی هستند. این کارت ها معمولا دارای رنگ های خاص و خنثی بوده و شکل ظاهر و بسیار شیکی نیز دارند. معمولا از کارت های کتانی برای فعالیت هایی همچون گالری های نقاشی، کمپانی های بزرگ که فقط با شرکت های محدودی کار می کنند و...استفاده می کنند. 

3. کارت های فلزی

کارت های فلزی معمولا از روش درج اطلاعات بر روی تکه ای نازک از فلزات که معمولا آلومینیوم هستند، ساخته می شوند. این نوع از کارت ها بیشتر برای فعالیت های صنعتی کاربرد دارند. استفاده از فلز برای ساختن کارت ویزیت ایده بسیار جالبی است، اما مسلما نمی توانید میلیون ها عدد از این کارت ها را به چاپ رساند زیرا هزینه بسیار گزاف و هنگفتی در بر خواهد داشت. 

4. کارت های پلاستیکی

مورد بعدی استفاده از کارت های پلاستیکی است. این کارت ها نسبت به کارت های فلزی ارزان تر بوده و تقریبا مقاومت و محکمی آن ها را نیز دارند. از دیگر ویژگی کارت های پلاستیکی می توان به قابلیت شستشوی آن ها و عدم پاک شدن اطلاعات درج شده بر روی آن ها اشاره کرد. 
به دلیل همین ویژگی کارت های پلاستیکی می توان از آن ها در مشاغلی همچون سالن های آرایشگاه ها، تعویض روغنی ها و...که معمولا با مواد شیمیایی مختلفی سر و کار دارند استفاده کرد. 

5. کارت های چوبی

مورد بعدی استفاده از کارت های چوبی است. این نوع از کارت ها همان طور که از اسمشان پیدا است از چوب ساخته شده و شیوه درج شدن اطلاعات بر روی آن ها یا با استفاده از حک کردن حروف بر روی چوب و یا با استفاده از چاپ حروف است. معمولا برای گالری ها و فروشگاه های محصولات چوبی و یا فروشگاه هایی که مبلمان و وسایل چوبی خانه را به فروش می رسانند از این کارت ویزیت ها استفاده می کنند. 

6. کارت هایی با اشکال نامتعارف

کارت ویزیت هایی نیز هستند که دارای اشکال مختلف بوده و به هیچ وجه شبیه مستطیل نمی باشند. در طراحی این کارت های ویزیت خلاقیت بیشتری نسبت به کارت های ساده به کار می رود و معمولا برای مشاغل جدید و مدرن تری استفاده می شوند. مسلما به دلیل خلاقیت بیشتر به کار رفته در این کارت ویزیت ها می توان گفت که قیمت آن ها نیز بالاتر خواهد رفت. 

دومینگو بهترین ابزار آنلاین برای طراحی کارت ویزیت

در دومینگو طراحی پست اینستاگرام، قالب های گرافیکی مختلف، طراحی کارت ویزیت، بروشورهای مختلف، طراحی لوگو و... به صورت کاملا رایگان امکان پذیر است. استفاده از ابزارهای سایت ما به شما کمک می کند بدون نیاز به نرم افزارهای گرافیکی مانند فتوشاپ ، پرایمر و ایلاستریتور طرح مورد نظر و ذهنی خود را در مدت زمان بسیار کوتاهی پیاده سازی کرده و به مرحله اجرا درآورید. 
با وجود استفاده از این سایت دیگر نیازی به برنامه های طراحی همچون فتوشاپ و...نخواهید داشت. این موضوع برای افراد بسیاری که در زمینه این برنامه ها دانش چندانی ندارند و نمی توانند به راحتی از آن ها برای طراحی لوگو و یا بنر مورد نظرشان استفاده کنند، اهمیت بسیار زیادی دارد. 

چرا از دومینگو برای طراحی کارت ویزیت استفاده کنیم؟

اما دلیل استفاده از ابزار و سایت دومینگو برای طراحی کارت ویزیت چیست؟ همان طور که گفته شد با ثبت نام در این سایت می توانید در عرض کمتر از ده دقیقه لوگو و یا کارت ویزیتی که می خواهید را طراحی کنید. معمولا برای طراحی یک کارت ویزیت هم نیاز به زمان برای طراحی آن کارت و هم نیاز به ابزارها و مهارت های استفاده از آن ابزارها وجود دارد. 
به همین دلیل و به خاطر آن که در سایت دومینگو می توانید به راحتی و سادگی طراحی کارت ویزیت مدنظر خود را انجام دهید، استفاده از ابزارهای موجود در این سایت به شما پیشنهاد می شود. 
بیایید شما را بیشتر با ابزارهایی که در دومینگو برای طراحی کارت ویزیت در اختیار دارید، آشنا کنیم:

قالب های آماده

قالب های آماده، فرصتی منحصر به فرد به شما می دهند که کارت ویزیت مدنظرتان را در مدت کوتاهی طراحی کنید. این قالب ها توسط طراحان باتجربه و حرفه ای بر اساس استانداردهای لازم طراحی شده تابه شما برای ساخت کارت ویزیت تان ایده بدهد. با انتخاب هر یک از قالب های آماده کارت ویزیت، فقط کافی است متن، آیکون یا استیکرهای مورد نظر خودتان را اضافه کنید و طی چند دقیقه طراحی خود را ذخیره کرده و برای چاپ به انتشارات بدهید.

فونت های متنوع

در سایت دومینگو برخلاف سایر وب سایتها که فقط فونت های زبان انگلیسی متنوعی وجود دارد، طیف وسیعی از فونت های فارسی نیز در اختیار شما است و می توانید از هریک برای سفارشی سازی کارت ویزیت خود استفاده کنید.

آیکون، استیکر، عکس رایگان

استفاده از آیکون، استیکر یا عکس در کارت ویزیت می تواند جذابیت آن را دو چندان کند. ما به شما پیشنهاد می دهیم که گالری موجود در سایت را بررسی کنید و مطمئنیم که می توانید از بین صدها عکس و استیکر موجود، همانی را که با سلیقه تان مطابقت دارد انتخاب کنید.

ابزارهای ویرایشی

در نرم افزار دومینگو هر نوع ابزار ویرایشی که نیاز داشته باشید در دسترس تان است. تغییر سایز عکس ها، جایگزین کردن عناصر، تغییر رنگ و سفارشی سازی طرح ها همگی در برنامه ما امکان پذیر است.

جمع بندی

استفاده از کارت های ویزیت مزیت های بسیار زیادی دارد و مسلما طراحی آن نیز به همان اندازه دارای اهمیت است. استفاده از طراحان برجسته در این زمینه می تواند تاثیر زیادی بر روی طراحی موفق کارت ویزیت شما داشته باشد، اما در صورتی که ابتدای راه تجارت خود هستید می توانید از ابزارها و سایت هایی همچون دومینگو برای طراحی کارت ویزیت خود به صورت رایگان استفاده کنید.

نظرات کاربران

هنوز نظری درج نشده است. اولین نفری باشید که کامنت می گذارید